Nasıl Yapılır?

Twitter Mail Bildirimleri Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter, diğer sosyal medya sitelerinin sahip olduğu kullanıcı sayısına sahip olmayabilir ancak güncel kalmak ve en sevdiğiniz konulardaki haberleri takip etmek istiyorsanız harika bir sitedir. Ancak, çok fazla hesap ve hashtag takip ediyorsanız, işler çığırından çıkabilir. Okuyabileceğinizden daha fazla güncelleme alırsınız.

Twitter, biri sizi takip ettiğinde, tweet’inizi beğendiğinde, tweet’inizi ve retweetlerinizi retweetlediğinde veya size değindiğinde size e-posta göndermenin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor.

Twitter E-Posta Gelmesini Engelleme

Twitter bildirimleri e posta gelmesin diyorsanız, yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Tarayıcınızı açın ve Twitter’ı ziyaret edin.
  2. E-posta bildirimlerini almak istemediğiniz hesabınıza giriş yapın.
  3. Ekranınızın sağ üst tarafındaki arama çubuğunun yanındaki profil resmine tıklayın.
  4. Açılır menüden E-Posta Bildirimleri’ni seçin. (Bu sekme üç ana bölüme ayrılmıştır. Her birinin içinde neler yapabileceğimizi ve devre dışı bırakabileceğimizi görelim.)
  5. Sen ve Tweetlerinle ilgili etkinlikler: Bu ayar, sizi veya hesabınızı doğrudan etkileyen bir şey olduğunda size e-posta göndermekten sorumludur. Örneğin, biri size bir e-posta gönderdiğinde veya yeni bildirimleriniz olduğunda, gelen kutunuzda bir DM veya doğrudan bir mesaj alırsınız. Bu bildirimler, takip ettiğiniz zaman, kişilerinizden biri Twitter’a kaydolduğunda, tweet’iniz sevindiğinde, tweetlendiğinde veya retweetlendiğinde ve birisi size bir tweet’de bahsettiğinde yapılır.
  6. Twitter, e-postaların bir çığını azaltmak için hesabınızla ilgili bazı etkinlikleri bir araya getirecek bir ‘özet’ e-postası gönderecektir. Yine de, üçünü de devre dışı bırakmanızı öneririz.
  7. Ağındaki etkinlikler: İkisini de devre dışı bırakmanızı öneririz.
  8. Twitter’dan güncellemeler: Twitter’ın size, çoğunlukla gereksiz bildirim gönderdiği kısmın ayarları burada. Daha fazla düşünmeden işaretini kaldırabilirsiniz: Ortak ürünler ve diğer üçüncü taraf hizmetleri hakkında Twitter hakkında haberler, Twitter araştırma anketlerine katılım, Önerilen hesaplar için öneriler, Son takiplerinize dayanan öneriler.

Bir Yorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.