Nedir?

Instagram Aramada Önerilenler Neye Göre Çıkıyor?

Instagram aramada önerilenler neye göre çıkıyor? Instagram önerilenler neye göre belirleniyor?

Instagram aramada önerilenler neye göre çıkıyor? Keşfete tıkladığımız anda Instagram’ın büyülü dünyasıyla beraberiz. Ekranda karşımıza binlerce farklı foto, video kişisel hesaplardan paylaşılan birçok kültür barındıran farklı gönderilerle karşılaşıyoruz. Peki keşfete tıklayan her kullanıcı için içerikler aynımı? Elbette farklı, aynı evi paylaştığınız kullanıcılarla bile aynı olma ihtimali neredeyse sıfır.

Instagram

Çok fazla kullanıcısı olan bu sosyal medya uygulaması, barındırılan birçok içeriği kişisel hesapların daha önce beğendiği gönderiler ya da izlemiş olduğu video içeriklerine göre düzenleniyor. Pek çok alanda farklı konu etiketleriyle dikkat çekiyor. Hiç alakası olmadığı halde beğenebileceğin videolar kısmında yalnızca birine tıklamak yeterli gibi. Burada tek bir tanesini izlemekle kalmayıp birçok başlığa tıklayabiliyoruz. Bu keşfette yer alan her gönderi takip ettiğimiz kullanıcılarında beğenmiş olabileceği içerikleride bize sunabilir. Esasında oldukça faydalı. Daha öce farkına varmadığımız bir hobimizin açığa çıkmasını sağlayabilir. Ya da bir haber ajansının resmi sayfasında yer alan haberlere tv’den önce ulaşmamıza yarımcı olabilir. Sosyal medyanın en iyi özelliği hızlı yayılabilen ve aktarılan bilgiye ulaşılırlık. Instagram arama önerilerinde kaybettiğiniz bir çocukluk arkadaşınıza rastlamanız oldukça yüksek bir ihtimal. Ortak bir takipçinizin olması yeterli. Size öneri olarak sunulacaktır.

Keşfet arama motorunda her yaş grubundan kullanıcıya hitap edebilecek türden gönderiler çıkabilir. Hamile bir ınstagram kullanıcısının bebeğini kucağına alana kadar izleyeceği her aşamanın not edildiği bir hamile rehberlik bloğu ona yol gösterebilir. Ancak bu kadar faydalı olmasının yanı sıra küçük yaş grubu kullanıcılar için tehlike unsuru oluşturabilecek konu etiketleride yer almakta. Bu konuda ebeveynlere büyük rol düşüyor.

Instagram Önerilenler Neye Göre Çıkıyor?

Fotoğraf çekme hastalığının çığ gibi büyüdüğü çağda, Instagram da bu konularda yarışlar bile düzenlenebiliyor. Kullanıcılar paylaştıkları video yâda fotolarla diğer kullanıcı rakiplerine resmen meydan okuma çağrısı yapıyor. Buda kısa süre içinde trend haline geliyor. Milyonlara ulaşması fazla zaman almıyor. Eğer bir kullanıcı olarak merakla bu meydan okumalara tıklayıp izlemiş ya da beğenmişseniz, keşfetinize bu kullanıcıların ilgi alanlarına giren beğendikleri gönderiler artık sizinde ilgi alanınız olabilir. Kısacası keşfetmek tamamen sizinle alakalı. Önünüze sunulan önerilerin tamamı Instagram süzgecinden sizin için geçip keşfetinize düşmüştür.

Kaynak: https://listever.com/instagram-onerileri-neye-gore-belirlenir/

instagram önerilenler neye göre belirleniyor
instagramda aramada önerilenler neye göre çıkıyor
Etiketler

Bir Yorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.