Mangubitig Hakkında

ManguBitig: Türkçe literatürde eksik olan ancak son derece önemli olan bilgileri; yabancı kaynaklardan veya dağınık Türkçe kaynaklardan derleyerek sunmak adına öğrenciler tarafından kurulmuş olan platformdur.

Eski Türkçe’de: Mangu, sonsuz; Bitig, yazı/kitap anlamına gelmektedir.

Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Türk Dünyası, Tarih, Doğa, Edebiyat, Ekonomi gibi konularda Türkçe bilgi arşivi oluşturmak için çalışmalar yapmaktayız. ManguBitig.com öğrenciler tarafından bu işlevleri imkanları ölçüsünde gerçekleştirmek üzere kurulmuş olan bir sitedir.

Destek vermek için siz de yazınızı gönderebilir ve sitemizdeki yüzlerce içerikten birini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

2 Yorum!

  1. Muhteşem bir olay.. Twitterdan takip ettiğiniz için çok teşekkürler benimde çorbada tuzum bulunsun istiyorum ama üyelik istemiyorsunuz zannımca.. Kolay gelsin ????

    1. Merhaba, güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Şu anda sosyal medya yoluyla yazı kabul ediyoruz ve (tercihinize göre) isminizle paylaşıyoruz. Sitemizde halihazırda var olmayan konulardaki yazılarınızı direkt olarak Twitter’dan iletişime geçerek gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.